מסלולי לימוד
LIVE
Facebook instagram Twitter

שנה ב' תשפ"ב נכנסים לאולפן ומשדרים בפעם הראשונה!

מאיר יפא גרשון ויהודה וייצמן

חוצים גבולות

בני אדם הם בני אדם. נכון שהשוני קיים והוא רב על הדמיון, אבל אם לרגע נפתח את הלב, נבין כמה אנחנו בעצם כל כך דומים, מחפשים אהבה וחום, ובעיקר – אנושיים. יום המודעות הבינלאומי לבעלי מוגבלויות מתקיים ב3.12 ומזכיר שבעצם כולנו שווים, גם אם לפעמים אנחנו קצת שונים

שלומי דיין אובחן בזמן התיכון באספרגר והוא עשה תואר בתקשורת באוניברסיטת אריאל. בראיון גלוי וכן הוא משתף במי הוא, בחוויותיו, בתגובות מהחברה ובאופן בו הוא מתמודד עם האספרגר.

איך מרגיש ילד שמנסה לומר משפט, אבל יוצא לו רק גמגום מהפה? וכיצד ניתן לעזור לו? חנן הורביץ, לשעבר מנכ"ל אגודת אמב"י, עונה על השאלות ומסביר מהו הגמגום ולמה הוא נוצר?

בטח שמעתם על כתב הברייל. ידעתם שישנו טאבלט שמלמד עיוורים כתב ברייל? בעולם יש כ – 39 מיליון עיוורים ואת חלקם אנו רואים ברחוב נעזרים בכלב נחייה או במקל. רחל מוחרר, אם לילדה עיוורת, מספרת על תחושותיה, ההתמודדות עם המגבלה ונקודות האור.

בפנים מתחוללת סערה, אבל אף אחד עלול לא לדעת על כך. אריק כהן, סמנכ"ל שירותי שיקום וטיפול בעמותת אנוש, עם כל הנתונים העדכניים לגבי פגועי הנפש, כיצד הקהילה יכולה לסייע להם ועד כמה הסיפור הזה נוגע לכולנו.