מסלולי לימוד
LIVE
Facebook instagram Twitter

שנה א' - בחזית העשייה

בתאל מינרבי ובר גולדמן

הצבע הזה הוא שלי

כחול לבנים וורוד לבנות? ומה לגבי הצבעוניות של המאה ה - 21? בתאל מינרבי ובר גולדמן מתלבטים האם גם היום יש שיוך של צבע למגדר. מסתבר שיש הסכמות כלליות באופן אוניברסאלי לגבי מה שהצבעים אדום ושחור מסמלים, אך לגבי שאר הצבעים – הפרשנות משתנה לפי התרבות ואיזור המוצא. ראיינו את מירב לביא – מעצבת ישראלית ומרצה לאופנה וגילינו שאנשים מתחברים לצבע מסוים לפי מצב הרוח שלהם, שוורוד מייצר עדינות ועל כך שבימנו גברים מעיזים יותר ללבוש בגדים צבעוניים ובהדפסים שונים, אבל גם גברים שילבשו ורוד יסכימו ללבוש אותו בגוונים מסוימים ולא בכל גוון שיציעו להם.

יצאנו לבדוק עם הסטודנטים באוניברסיטת אריאל איזו חולצה היו בוחרים: ורודה או כחולה. תוצאות מעניינות נצפו בגזרת הבנות, צפו:

גילינו גם ש60% מכם מאמינים שבסדרות עדיין יש חלוקת צבעים מגדרית, למחצית מכם לא יפריע כלל אם גבר ילבש חולצה ורודה, אך שליש מכם יחשבו כי הוא הומוסקסואל.

 

על הקשר בין יצירת בובת הברבי לבנות ומיד לאחריה את ליין המכוניות עבור הבנים, על כך שמעשה בו דמות גברית שמקריבה למען דמות נשית נתפס בעיני רובכם כרומנטיקה ועל כך שבבלגיה הצבע הורוד מסמל גבריות ואילו הכחול – את הנשיות. תורת הצבעים על רגל אחת, צפו:

 

מפיקה: נטלי צבי

טכנאית: נטליה דוידוב

כתבת שטח: מאי פרל