מסלולי לימוד
LIVE
Facebook instagram Twitter

שנה א' - בחזית העשייה

סטודנטים שנה א' לתקשורת

גלגל המזלות

הילה פקלירו ומעיין גבע ידברו איתנו היום על גלגל המזלות, מה זה אומר ומי אלה אותם אנשים שמאמינים בהם? אז לפני שנתחיל צריך להבין בכלל מהתחלה שמדובר באסטרולוגיה שהיא תורת הכוכבים. שזאת האמונה שקיים קשר בין גורמי שמיים לבין מעשיהם ותכונותיהם של בני האדם. זה ככה על קצה המזלג. איך כל זה קשור אלינו? המזל שלנו נקבע לפי התאריך בו נולדנו. לכל תאריך יש שיוך לאחד מארבעת היסודות: אש, אוויר, מים ואדמה. ישנם שני סוגי אנשים- כאלה שמאמינים ממש במזלות וישנם כאלה שזה לא מעניין אותם! עכשיו אפשר להמשיך.

בהמשך התכנית הצטרפה כתבת לענייני מזלות ושטח- אור ויידנבאום שבדקה האם המאזינים מאמינים במזלות: 33% לא מאמינים בכלל, וגם 10% קוראים הורוסקופ על בסיס יומי!

עוד בתכנית, ראיון עם שלי רום, אסטרולוגית ובעלת אתר לניתוח מפות נשים- איך מגיעים בכלל לתחום כזה ומה מושך אותה? "אני תמיד מעוניינת לדעת מה קורה מאחורי הקלעים של מה שקורה לנו במציאות. אנשים חיים את החיים ואני תמיד סקרנית לדעת מה קורה מאחורי החיים על פני האדמה", אנשים מתייעצים איתה באופן אישי על אירועים לפי תאריכים מסוימים: "המפה מורכבת מאד לא רק מהמזל עצמו של הבן אדם, אני אוהבת לראות קצת מעבר למזל עצמו אבל בעיקרון מזלות אש מתאימים למזלות אוויר כמו למשל אריה ומאזניים..." כל התשובות שהיו לה לומר לנו:

מה אנשים חושבים על מזלות? האם הם יודעים מה כל מזל אומר והאם יש להם אמונה במזלות? התגובות מפתיעות:

אז כל מה שידעתם ולא ידעתם על מזלות, בתכנית הבאה:

מפיקה: זיו לוי

טכנאית שידור: שלי זימרמן

כתבת שטח: אור ויידנבאום