מסלולי לימוד
LIVE
Facebook instagram Twitter

שנה א' - בחזית העשייה

סטודנטים שנה א' לתקשורת

שנה א' 2020

קורונה או לא קורונה, הסטודנטים של שנה א' יצאו מהזום ונכנסו לאולפן עם תכניות חוצות מדיה, מגוונות, מקוריות ומחדשות!
אז קבלו טעימה קטנה מכל הפאן שהם הביאו איתם🤩🎉

שם התכנית: אגרוף בבטן

אלישבע רובין ואפרת קארו על סוגי האלימות כלפי נשים. הן מעלות בפנינו את הסוגיה המורכבת הזו ואת דרכי ההתמודדויות איתה, ומפנות את כל אותם האנשים שחווים אלימות מכל סוג שהוא לעמותת "כל זכות" ולמוקד "118" לסיוע ותמיכה של משרד הרווחה.

טכנאי השידור: עידו שנטמן

מפיקת השידור: רוני דניאל

שם התכנית: היסטוריה בהיסטריה

דורון שוורץ ודביר וינוגרד על אירועים משמעותיים בהיסטוריה של מדינת ישראל ובעיקר על מלחמות ישראל, שירים שנכתבו בהשראת אותן המלחמות ועל ההמנונים הלאומיים. עוד, על החיים בצבא ועל היחס של החברה הישראלית כלפי החיילים.

טכנאית השידור: שקד מורג

מפיקת השידור: דפנה שאולזון

שם התכנית: המקלט

תדהר ושי על אלימות במשפחה נגד גברים ונגד נשים, בעיקר בתקופת הקורונה. על התקופה הלא פשוטה שפוקדת אותנו ועל איך מתמודדים עם הקשיים והמצוקה שנמצאות בה המשפחות בישראל?

טכנאית השידור: ספיר גרשון

מפיקת השידור: משי פרי

שם התכנית: לעלות או לא להיות

מאור נפתלי וליאורה גדמילוב על העלייה לארץ ישראל מהגולה. הן יתנו לנו טיפים האם כדאי לעלות לארץ ישראל ואיך כמובן עושים את זה נכון!  

טכנאית השידור: אלישבע פרץ

מפיקת השידור: דניאלה כהן

שם התכנית: מוזיקה יהודית

מנחם הלפגוט ואחיה לייבו על חדירתה של המוזיקה היהודית למיינסטרים הישראלי ועל השפעותיה של המוזיקה הזו על מצעדי הפזמונים והפלייליסטים של תחנות רדיו שונות, כמו גלגלצ. מי הם אותם זמרים? ואילו מאפיינים יש לשירים שלהם?

טכנאי השידור: עילאי דיין

מפיקת השידור: נעמי ואן וויין

שם התכנית: ישראל במחאה 

אלמוג כהן ולינוי צוברי על מחאת העסקים בתקופת הקורונה. מדוע בעלי עסקים מוחים? על העסקים שנסגרו ועל העצמאים שנותרו ללא עבודה ופרנסה. למה חשוב לקנות "תוצרת הארץ" (כחול-לבן), ואיך אירופה קשורה לזה?

טכנאי השידור: סתיו פלד

מפיק השידור: רום איילון

שם התכנית: מפריז לנתניה

אנה היינס וג'רמי קוסקס על העלייה מצרפת לארץ ישראל. כל אחד וסיפורו האישי. האם בחברה הישראלית ישנה אפלייה וסטראוטיפים כלפי עולים חדשים? האם הצרפתים באמת עשירים כמו שכולם חושבים? כל התשובות בתכנית הבאה!

טכנאית השידור: ליליה

מפיקת השידור: הודיה

שם התכנית: The Voice of Change - קול השינוי

עדי וענבר מסכמות לנו את כל המחאות שהיו השנה, בעקבות מגפת הקורונה אבל..לא רק! מה זאת מחאה בכלל? אילו סוגי מחאה קיימים? האם המחאות הן כלפי השלטון או כלפי האזרחים? ואיך הביקורת כלפי המשטרה בארה"ב קשורה להכל?

טכנאית השידור: שרה

מפיקת השידור: ירדן

שם התכנית: שווים זהב

ניצן אמזלאג ונועם מיכאלי על ההישגים הבינלאומיים של הספורטאים הישראליים בתקופה האחרונה.

התכנית שנותנת המון במה וכבוד למי שמייצג אותנו בכבוד ברחבי העולם! במה זכתה לינוי אשרם בספטמבר האחרון? באיזו מדלייה זכה שחר צוברי בתחרות אליפות אירופה בגלישת רוח, ועוד!  

טכנאי השידור: לקס פדורוז'ני

מפיקת השידור: שירן וונבך

שם התכנית: שני טורים ומה שבניהם

אסף כץ וליאור מזל שמש על גיוס נשים לסיירות בתפקידי לוחמה. הכל התחיל מאליס מילר שרצתה להתקבל לקורס טייס, העתירה שלה לבג"צ ותחילת השינוי ביחס גיוס הנשים לתפקידים קרביים בצה"ל. ומה קורה היום? האם זה אפשרי? כל התשובות בתכנית הבאה!

טכנאית השידור: שני רם

מפיקת השידור: עדן עוקבי

שם התכנית: תקועים באוויר

בעבר, נעצר עולם התעופה בשני מקרים גדולים: באסון התאומים ובהתפרצות הר הגעש באיסלנד. יוסי ומאיר מספרים לנו על הפעם השלישית שעולם התעופה נעצר וזה כמובן עכשיו, בזמן מגפת הקורונה! כמה הכנסות היו מענף התעופה לעולם כולו ומה גודל ההפסד? מי הגורמים העיקריים שנפגעים כתוצאה מהשבתת התעופה ומתי נחזור לתורים ארוכים בדיוטי פרי? התכנית היחידה שתוקעת אותך בבית ומשאירה אותך באוויר!

טכנאי השידור: אורי יעיש

מפיקת השידור: תידהר בן פורת

 

שם התכנית: אוצרות הקורונה

רויטל דופלט ורעות רוזה על האתגרים, הפחדים והחששות בתקופת הקורונה. הן ינסו לשכנע אותנו לתת צ'אנס ולראות גם את הדברים הטובים בתקופה הזו. איך אפשר לפתח את עצמך ולא להשתעמם? על הקורסים החינמיים שפתחה לשכת התעסוקה, על הטיולים המגניבים שאפשר לעשות ברחבי הארץ שלנו ועל עזרה לזולת, במיוחד בתקופה הזו!  

טכנאית השידור: אופק שפיר

עורך מוזיקאלי: מיכאל

מפיקת השידור: נטע יעקובי

 

שם התכנית: אהבה על התדר 

נוי לוינשטיין ואפרת בבג'ני על הדייטים ביימינו. על איך מכירים אנשים בתקופה הזאת? לאילו מקומות בכל זאת ניתן לצאת? על הפיקניקים שניתן לעשות בהתאמה אישית, על המתחמים בעיצוב אישי שניתן לשריין לימי החורף הקרים, על רכיבת סוסים, תצפיות כוכבים ועוד המון רעיונות רומנטיים!  

טכנאית השידור: מיכל אורדיננס

עורכת מוזיקאלית: שיראל בלאסן

מפיקת השידור: יובל כהן

 

שם התכנית:It’s Corona Time!

טל אנטר ורעות איזבצקי עם טיפים על איך לשרוד את תקופת הקורונה בצורה יעילה! דרך שמירה על אורח חיים בריא ואימונים, מפגש חברתי מצומצם של סטודנטים המתגוררים במעונות, וגם.. למידה עצמאית של קורסים אונליין דרך האתר של משרד התעסוקה!

טכנאית השידור: עדינה שפילמן       

מפיק השידור: שחף חשאי

 

שם התכנית: המדריך למבודד

רינת קרמר ויהלום סיידוף עם הטיפים הכי חמים לאנשים מבודדים ולסגר בתקופת הקורונה! מה עוד אפשר לעשות בזמן בידוד חוץ משינה וקימה בשעות קבועות וארוחות מסודרות? בינג' בנטפליקס כבר מזמן Out! אבל.. ספורט, האזנה לפודקאסטים, נגינה ותפירה זה לגמרי In! בנוסף, אם אתם צריכים תמיכה רגשית או מקצועית כזו או אחרת ניתן לפנות לקו החם של משרד החינוך!  

טכנאי השידור: דור זינגר

מפיקת השידור: ירדן אלמקייס

 

שם התכנית: טיפ ממני!

הילה גבאי ואביה אלוש עם הטיפים הכי אפקטיביים לקניות ברשת! בלאק פריידי, יום הרווקים הסינים, נובמבר סייל, מבולבלים מכל המבצעים? זאת התכנית שתעזור לכם עם השוואת מחירים באינטרנט, החזרת פריטים בצורה יעילה וגם...איך לא תיפלו לחיובים מוזרים בכרטיס האשראי!

טכנאית השידור: ירין ניסים

מפיקת השידור: ג'סיקה ליפקין

 

שם התכנית: למידה נכונה בזום

ירון קידר ושקד פנחס, סטודנטים שנה א', שהתחילו את החיים הסטודנטיאליים שלהם דרך ה....זום! איפה הקפה עם החברים בקפיטרייה? איפה להכיר חברים פנים מול פנים? איך יוצרים קשרים לימודיים וחברתיים בתקופה הזאת? כל הטיפים הכי טובים ללמידה יעילה ונכונה דרך הזום!

טכנאית השידור: עינב בן חיים

מפיק השידור: אנאל נבט

שם התכנית: מישהו להתבודד איתו

שקד ועליזה על הקשיים להכיר בני זוג בזמן הקורונה, דרך המסכים, מרחוק ואיך בכל זאת אפשר "לצאת" לדייט בתקופה הזאת. איך לשדרג את הפרופיל באתרי היכרויות, איזו תמונה לשים ואיזו לא? איך מכינים נושאי שיחה לדייטים דרך הזום?

טכנאית השידור: ליאת

מפיקת השידור: טלי

שם התכנית: הטוב בקורונה

שחר ואביטל מספרות לנו על הפרוייקטים החדשים שקרו בעקבות הקורונה. על פרוייקט הסטודנטים של ישראל  "מקרר קהילתי", שמטרתו לתרום אוכל מיותר ממסעדות ומבתים של אנשים כמו: פירות, ירקות ולחמים למען הקהילה ואנשים נזקקים. על פרוייקט "השומר החדש" שעוזר לחקלאים במשבר ועל פרוייקט "חברים שרים קורונה". שחר ואביטל מארחות באולפן את שני גבאי, אחת ממקימות הפרוייקט "אנשים טובים" שתספר על העשייה המבורכת בעזרה לתלמידים בתקופת הקורונה.

טכנאית השידור: שוהם רוט

מפיקת השידור: עומר וקנין

שם התכנית: נשים

בר מלניק והילה פרץ על תופעת האלימות בקרב נשים בעיקר, שגרמה למקרי רצח רבים בשנים האחרונות. אילו סימנים מקדימים יש לזוגיות אלימה? איך ניתן להימנע? ואם את כבר בסיטואציה הזאת איך אפשר לקבל סיוע?

טכנאית השידור: תהילה לוין

מפיקת השידור: הילה אשתנקר

שם התכנית: בילויים בזמן הקורונה!

אורה אייל ורבקה זלצר, על דברים נחמדים מאד שניתן לעשות בתקופה הזאת. כמו להתגבש עם המשפחה בסלון ולצפות בהופעות של אמנים, לעבור סדנת הכנת קוקטיילים ויינות בבית, לעשות פיקניקים ברחבי הארץ ועוד! הן מראות לנו את הטוב שבקורונה מזווית קצת אחרת!

טכנאית השידור: עטרת  

מפיקת השידור: שחר