מסלולי לימוד
LIVE
Facebook instagram Twitter

שנה א' - בחזית העשייה

סטודנטים שנה א' לתקשורת

שנה א' מסכמים שנה

אחרי שנה עמוסה ומלאה בחוויות ואתגרים, שנה א' הנרגשים נכנסו לאולפנים ושידרו תכניות מלאות בתוכן מגוון, מפתיע, מרגש ומעניין!

הצד השני מהצד השני - השפה הערבית

אוריה ג'רבי ושירה גוטמן מדברות איתנו על השפה הערבית, למה כדאי ללמוד את השפה ומדוע היא חייבת להפוך לשפה שמוכרח ללמוד אותה במדינת ישראל בכל בית ספר? ידעתם ש- 41% מהאוכלוסייה בישראל הם ערבים? וגם, ראיון עם דניאל דותן- מנכ"ל ומייסד בית הספר הדיגיטלי ללימודי ערבית "המדרסה".

טכנאית השידור: נועם יושיע

מפיקת השידור: נעם תמר וינברג

כתבת השטח: אודליה טוויטו

עורכת השידור: שקד ביטון

רמזור אדום

הרבה פעמים אנחנו נוטים לזלזל או לשכוח את נושא תאונות הדרכים ולומר: "לי זה לא יקרה". דניס הודורובסקי ואודיה מרגלית החליטו שזה הזמן להעלות את חשיבות הנושא לתודעה, כדי לנסות למנוע את התאונה הבאה. סלומה, כתבת השטח תראה לנו מה האנשים בבית חושבים על תאונות דרכים ומה עושים כדי למנוע אותן וגם, ראיון עם צביקה באר, מנהל מערך ההדרכה בעמותת "אור ירוק" על ההתנהגות בכבישים.

טכנאי השידור: אלישי פריד

מפיק השידור: רון חייא

עורך השידור: משה נגר

כתבת השטח: סלומה פיטוסי

 Zoom In

לימודים בתקופת הקורונה דרך הזום או בצורה פרונטלית?  רון ספיר ויובל הררי בתכנית שסוקרת מכל הזוויות את הלימודים בתקופת הקורונה ששינתה את אופי הלמידה, את פגישות העבודה ועוד. מהם היתרונות והחסרונות של למידה בזום? וגם, ראיון עם פרופסור אילן תמיר, ראש בית הספר לתקשורת באוניברסיטת אריאל על האתגרים בפן הניהולי בזמן הלימודים בקורונה.

עורכת השידור: הדס דניס

מפיקת השידור: ספיר תשלה

כתבת השטח: אפרת אורין עוזרי

תיק תפור או תיק שוחד?

שני בובלי ויהודה ויצמן ינסו ביחד עם אלכס יאזוק לפרש ולעשות לנו סדר בפרשת תיקי נתניהו. מה דעת הרוב חושבים, האם ביבי אשם או לא?  וגם ראיון עם ע"וד תומר נאור, ראש האגף המשפטי בתנועה לאיכות השלטון שיספר לדעתו כמה זמן המשפט של ביבי ימשך? המשפט של אהוד אולמרט נמשך שנה וחצי, כמה זמן ימשך של ביבי? והאם לדעתו של תומר יהיו הקלות בהתנהלות המשפט?

טכנאית השידור: יהונתן בר סלע

מפיקת השידור: קלקידן אזמראו

כתב השטח: אלכס יאזוקבחזרה לילדות

תהל אביטן וטל יוסלוביץ' בתכנית שתדבר איתנו על כמה שאנחנו מתגעגעים לילדות וכמה ששווה להעריך אותה במיוחד בימים אלה. כל הזיכרונות מחופשות עם המשפחה בחו"ל ובאילת, שיח על הדור של היום וההבדל בין הדור של היום לבין פעם וגם ראיון עם טל מוסרי שמחזיר אותנו לילדות, להופעות, לפסטיגלים  ולמאחורי הקלעים.

מפיקת השידור: שיר בן אהרון

טכנאי השידור: איציק לוי

כתב השטח: איציק אייזנבך

דו קיום- האמנם?

שירה דוד וירון משה תנעמי בדיון מעמיק בנושא: האם יש סיכוי לדו קיום עם ערביי ישראל, במיוחד לאור ההתפרעויות האחרונות שקרו במדינת ישראל? מה התחיל את מבצע "שומר חומות"? התכנית תדבר על הלינצ'ים ועל העיר הראשית של הפרעות- לוד. וגם, ראיון עם הרב ישראל סמט רב הגרעין התורני בלוד על בתי הכנסת שנשרפו בפרעות.

מפיק השידור: מיכאל חביב

טכנאית השידור: עדי הלל

כתבת השטח: רבקה משולם

הישראלים- התנדבות ועזרה לזולת

רוז כהן ושאנל פסקל ידברו איתנו על אחוזי האוכלוסייה שמתנדבים בעמותות מסוגים שונים ומה ניתן לעשות היום, בישראל, בשנת 2021 כשכל חיינו עמוסים ועסוקים כדי לשפר את המגמה הזאת ובכל  זאת לצאת ולהתנדב? מה החשיבות של הנושא, וגם, ראיון עם ד"ר אלי יפה, סמנכ"ל קהילה במגן דוד אדום על הקושי ותפקידם החשוב של המתנדבים.

טכנאי השידור: איציק לוי

מפיק השידור: אביב דרוקר

כתב השטח: אלמוג יחיאלי 

 

לאכול סטורי

נטלי סלע ומאור לוי מדברות איתנו על הטרנד של להעלות אוכל לסטורי, להכין ולפרסם אותו דרך הסטורי שזהו פיצ'ר בתוך הרשת החברתית הממכרת- אינסטגרם! האם סטודנטים התחילו לבשל בעצמם מאז העלאת המתכונים לאינסטגרם? וגם, ראיון עם יעל קצב, בלוגרית אוכל ובעלת דף האינסטגרם "לבשל עם יעל" על הסדנאות שהיא מעבירה כיום ומאיפה בכלל ההשראה והרצון לבשל?

מפיק השידור: אוראל אלקובי

טכנאית השידור: גל שרמר

כתבת השטח: אוראל עגיב

 

מנהיגי דעה

טליה ראובנוב ושחר רוזנר בתכנית שעוסקת בסוגיה שהתעצמה לאחרונה והיא: תגובות המפורסמים והבעת דעתם הפוליטית. בזמן מבצע "שומר חומות" הרשת געשה מתגובות משני הצדדים והציבור אפילו החרים מפורסמים מסוימים בעקבות הדעה שלהם. בתכנית ידונו האם מפורסם צריך להביע את דעתו ומה המשמעות של אמירת הדעה?  ובנוסף, ראיון עם קארין קליינברג, בוגרת המירוץ למיליון ומשפיענית רשת על החוויה שלה כתושבת שדרות בזמן מבצע "שומר חומות".

מפיקת השידור: רוני חביה

טכנאית השידור: גל שרמר

כתב השטח: אלון מגדל

 

עושים אירופה

איתי זלצמן ומור שפייר בתכנית שמוקדשת כל כולה ליורו. מצד אחד, טורניר נבחרות גדול ראשון מאז שנת 2018 ומהצד השני תקופת מבחנים, כמה משחקים הסטודנטים יצליחו לראות? נבחרות גדולות של אירופה ינסו להוכיח שגם אחרי תקופת הקורונה הן עדיין יכולות לנצח את כולן. בתכנית: סקר האוהדים הגדול של אריאל וראיון עם אסף אקרמן, פרשן בערוץ הספורט, על כל הנבחרות הפייבוריטיות ועל נבחרת ישראל שלא הצליחה להעפיל לאירופה.

מפיקת השידור: קורל אברג'יל

טכנאית השידור: שלי סיטון

כתבת השטח: שקד שלמה

 

שומרים על חומות תל אביב

שלי סיטון ומתן אלטמן עוסקות בסוגיה ביטחונית- "מבצע שומר חומות". משנת 2015 שבה נערכה תכנית ההתנתקות, נערכו 8 מבצעים ברצועת עזה כאשר הגדול מבניהם היה בשנת 2014 "מבצע צוק איתן". במשך 20 השנים האחרונות תושבי הדרום חווים מציאות בלתי נתפסת מלווה באזעקות, פחד ואימה רבים. התפקיד של צה"ל הוא לשמש חומת המגן של התושבים אבל בזמן האחרון תושבי המרכז והדרום מוצאים את עצמם מגנים על עצמם. האם תושבי המרכז יכולים להתגונן מפני הטילים? בהמשך התכנית: ראיון עם אלמוג בוקר, כתב חדשות 13, האם הוא דבק במשפט: "דין שדרות כדין תל אביב ודין רקטה כדין בלון תבערה"?

מפיקת השידור: שירה צימבליסט

טכנאית השידור: מיכל הראל

כתבת השטח: יובל דהן

 

שחרר וסע

חשבתם פעם ללמוד לשחרר מסיטואציות מסוימות בחיים? נוי צמח ונועם מסיקה ידברו איתנו על שחרור ופרידות אבל לא במובן הבאנלי של המילה. לאו דווקא פרידה מקשר, אלא שלב שבו אדם מסיים תהליך בחייו ומשחרר חסמים והרגלים שגויים שיכולים לעכב אותו או לגרום לו לחוש לא בטוב. כיצד נוכל לזהות בעצמנו חסמים כאלו ואם בכלל, ועל דרכים שניתן לנסות לעשות עבודה עצמית ולשחרר את החסמים הללו מאיתנו. וכמובן שיהיה גם ראיון עם המאמן הלאומי, אלון גל עם כל העצות בנושא!

מפיק השידור: אופק הלפרין

כתבת השטח: תהילה עטיה

 

תשקורת

יעל אגאי והדר בן שושן בתכנית שאומרת את כל האמת בפנים. הן הולכות לומר את כל מה שהן חושבות על התקשורת הישראלית! מה חדש ברשתות החברתיות? מי מהסלבס ואנשי התקשורת אמין בפוסטים שהוא מפרסם ומי לא?  איזה ערוץ תקשורתי נותן דגש ולאיזה נושא? וגם, ראיון עם אלי סהר- עיתונאי בישראל היום על אובדן האמון שלו בתקשורת הישראלית.

מפיקת השידור: לב עמר

טכנאי השידור: יצחק לוי

כתבת השטח: הודיה רשף